Tijdens de Kerstavondviering in de heilige Petrus Apostelkerk in Schoondijke heeft Trees Cammaert uit handen van pastoor Wiel Wiertz de diocesane onderscheiding van het bisdom Breda ontvangen.
De diocesane onderscheiding is door bisschop Liesen ingesteld voor het bisdom Breda. De onderscheiding is bedoeld voor degenen die zich in het bisdom verdienstelijk hebben gemaakt en die niet direct in aanmerking komen voor een pauselijke onderscheiding. Die pauselijke onderscheidingen zijn voor personen en organisaties met verdienten voor de Kerk die bovenparochieel zijn.
De aanvraag is afgelopen voorjaar ingediend bij het bisdom, de voordracht door het parochiebestuur werd ondersteund door PKC Schoondijke en de PCI.
Hieronder de goed onderbouwde aanvraag:
Aan Zijne Hoogwaardige Excellentie Monseigneur J.W.M. Liesen
Postbus 90.189
4800 RN Breda
Betreft: Aanvraag diocesane onderscheiding
Oostburg, 19 april 2024
Monseigneur,
Het bestuur van de parochie H. Andreas te Oostburg verzoekt U de diocesane onderscheiding toe te kennen aan mevrouw Trees Cammaert-van Waes, lid van de Parochiekerncommissie Schoondijke en de PCI in onze parochie.
Trees is een duizendpoot die niet weg te denken is in de geloofsgemeenschap van de heilige Petrus Apostel in Schoondijke en de parochie heilige Andreas.
Onderstaand overzicht geeft een globaal beeld van de inzet van Trees in de voorbije 50 jaar. Trees is heel betrokken bij de liturgie in de toenmalige parochie en huidige parochiekern. Ze verzorgt al 50 jaar de versiering in de kerk en is ook al 50 jaar lid van het dameskoor.
Sinds 1989 is Trees koster en ging de familie Cammaert in de pastorie wonen. Zo werd ze toen echt het aanspreekpunt in de parochie/geloofsgemeenschap. Iedereen voelt zich welkom bij haar: ze biedt een luisterend oor, geeft een bemoedigend woord en probeert een oplossing voor een probleem te vinden. Ze is zeer gastvrij en stelt soms de pastorie ter beschikking aan werkgroepen of aan bezoekers van onze kerk bij uitvaarten of bijzondere vieringen.
Trees verzorgt alle typewerk voor de geloofsgemeenschap en zorgt dat brieven van de parochie, onder andere voor de Actie Kerkbalans, op het juiste adres worden gebracht. In de sacristie is het lekker warm als werkgroepen/koor daar verblijven en altijd voorziet ze in koffie/thee. Ze heeft de schoonmaakgroep opgericht en nog steeds staat ze daar haar mannetje (zijn alleen vrouwen).
Ze is lid van de liturgiegroep die weekendvieringen verzorgt, is lector, is lid uitvaartbegeleiding, is lid van het oecumenisch overleg en gaat mee voor in oecumenische vespervieringen. Ze was lid van de werkgroep gezinsvieringen en avondwake. Ze onderhoudt het contact tussen de basisschool en de geloofsgemeenschap.
Trees was ook bestuurlijk actief in de parochies. Ze was secretaris-penningmeester van het kerkbestuur van de toenmalige parochie Schoondijke/Slijkplaat en is nog steeds betrokken als beheerder van de begraafplaats te Slijkplaat. Ze maakte deel uit van de redactie van het parochieblad Schoondijke/Slijkplaat. Ze was lid van de deelraad van de geloofsgemeenschap Schoondijke in de Antoniusparochie en is nu lid van de PKC Schoondijke in de heilige Andreas parochie.
Sinds 2013, bij de start van de parochie heilige Andreas, is Trees lid en voorzitter van de Parochiële Caritasinstelling.
De Caritas verzorgt onder andere de Vastenactie, dit in samenwerking met de twee andere parochies (Elisabethparochie te Terneuzen en de heilige Maria Sterre der Zeeparochie in Hulst) in Zeeuws–Vlaanderen. Trees is steeds actief betrokken bij alle activiteiten voor de Vastenactie in de parochie.
Ze helpt een gevlucht Syrisch gezin, dat nu statushouder is, met onder andere vervoer (in Zeeuws-Vlaanderen is er slecht openbaar vervoer). Ze zorgde indertijd mee voor de eerste levensbehoeften voor de familie en werd zelfs “oma” voor dat gezin. Nu wijst ze hen de weg naar overheidsinstanties, zodat het gezin zelfstandiger kan leven.
Ze helpt mee met de kledingbeurs die Kledingbank Zeeland twee keer per jaar houdt in onze parochie en is lid van de werkgroep die de parochiedag organiseert.
Trees heeft een “groot” hart voor de parochie/geloofsgemeenschap als kerk zijnde, maar meer nog voor de mensen zelf die tot de kerkgemeenschap behoren. En tenslotte, dit alles kon en kan ze alleen maar doen, omdat haar man Herman achter haar staat en zo nodig ook een handje toesteekt.
Wij hopen van harte dat u ons verzoek wilt honoreren.
getekend door pastoor Wiel Wiertz (voorzitter) en Ronald van Quekelberge (vicevoorzitter | secretaris a.i.).
Comments